1. Anasayfa
  2. AskerOL Blog

TOGG NEDİR? TOGG FİYATLARI NE OLACAK?

TOGG NEDİR? TOGG FİYATLARI NE OLACAK?
0

TOGG (Türkiye Otomobili Girişim Grubu) Türkiye girişimli yerli otomobile verilen isimdir. Gebze merkezli olan TOGG’un 5 farklı ortağı bulunmaktadır. İlk 4 ortağın %19 ve sonunda ortağın da %5’lik bir payı vardır. Şirket 2018 yılının başlarında yerli araç çıkaracağına dair bilgileri kamuoyuna sunmuştu. Kısa süre önce çalışmaları tamamlanan yerli araç TOGG’un mükemmel bir görüntüye sahip olduğu görüşmüştü. 2022 yılının sonuna doğru seri üretime geçileceği hakkında tekrardan kamuoyuna bilgi veren şirket Türkiye üzerinde ki herkesten tebrik mesajları aldı. En ufak detayı bile saatlerce oturulup mühendisler tarafından düşünülen TOGG’un piyasaya sürülmesinin ardından yer yüzünde ki en iyi araçlardan bir tanesi haline gelecek gibi görünmesi Türk halkını oldukça gururlandırmaktadır. Daha seri üretime geçilmemiş olmasına rağmen Katar, binlerce TOGG siparişi verip ödemeyi dahi yaptı. Oldukça beğenilen yerli araç piyasaya sürüldükten hemen sonra hemen hemen her yerde görülecek gibi gözüküyor. Peki tüm bu güzelliklerin karşısında ki TOGG’un fiyatı ne olacak.

TOGG (YERLİ ARAÇ) FİYATLARI NE OLACAK?

TOGG hakkında fiyat listesi hiçbir şekilde belli değildir. Fakat 25 yıldır araç sektörü içerisinde yer alan Emre Özpeynirci yaptığı tahmini fiyat sonrasında herkesi korkuttu. Emre Beyin tahmini fiyatının 800 bin ve 1.000.000 TL civarında olabileceğini söylemiş olması yerli araç alacak olanları bir hayli korkuttu. Bu kadar pahalı olmasının sebepleri arasında en önemli yer kaplayan özellik ise aracın bataryasıdır. Aracın bataryasının ithal edilmesi ve dolar endeksli olarak gelmesi aracın fiyatında bir dalgalanma olacağını gösteriyor. Fakat her şeye rağmen büyük uğraşlar sonucu çok güzel bir araç ortaya çıkaran mühendislerimizi tebrik etmek gerekiyor. Fiyatlandırma konusunda da Emre Özpeynirci tahmin yürüterek bu fiyatlandırmayı yaptı. Resmî bir fiyat konusu şu anda asla söz konusu bile değildir. 2023 yılında bir çok kişide göreceğimiz araçlardan birisi olan TOGG fiyatları hakkında resmî bir bilgi verildiğinde ilk olarak sayfamız üzerinden öğrenebilirsiniz.

TOGG HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Araç Bilgileri;
Anadolu kültürünü özenip özgün ve modern bir dizayn
Büyük bir dijital ekran
%100 şarj ile minimum 350/500km gidebiliyor olması
1 saatlik gibi kısa süre içerisinde şarj dolumu
7 adet hava yastığı

Araç Asistanı;
Sürekli olarak gidilen yolları hafızasına kaydedip tahminde bulunabilme
Otomatik rota oluşturma
Park yeri, şarj alanları gibi yerleri gösterme
Sağlık kontrolü sağlama
Hatırlatmalara eklediğiniz günleri sizlere bildirme
Araç arızalarını ve bakım önerilerini sunma

TOGG NASIL SATIN ALINIR?

Yerli aracımızın satışa sunulmasının ardından piyasada peynir ekmek gibi satılacağım hakkında söylentilerin olması aracın ne kadar güzel olduğunu göstermektedir. Satın almak şu anda mümkün olmadığı gibi ilk seri üretimin ardından da hemen satın alamayacağınızı belirtmek isteriz. Çünkü ön sipariş olarak Katar ve tedarikçi firmaların bir çoğu sipariş etti. Onların siparişlerinin tamamlanması sonrasında satın alabileceğiniz yerli araç adına taşıt kredisinden de faydalanabileceksiniz. TOGG satışa çıktığında taşıt kredilerinde büyük bir faiz indirimi olacağı hakkında söylentiler de yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.