1. Anasayfa
  2. AskerOL Blog

Opel Astra J Nasıl Araba?

Opel Astra J Nasıl Araba?
0

Opel 1929 yılında kuruldu. Yakın zamana kadar General Motors’a aitti. Ancak satıldı ve Group PSA bünyesine geçti. Ancak Groupe PSA ve Fiat Chrysler Automobiles’ın birleşimi ile Stellantis otomotiv şirketine katıldı. El değiştirmesine rağmen tecrübesinden ödün vermeden yoluna devam eden Opel, bugün dünya çapında araç ihraç eden bir firmadır. Çoğu ülkede fabrikası vardır.

Geçmişi olan bir araba sektörü olan Opel, sağlamlığıyla tercih edilen bir markadır. Piyasadaki çoğu markalara fark atan Opel, sürücülerin çokça tercih ettiği bir markadır.

Opel Astra J Özellikleri Nelerdir:

LPG ve benzin ile çalışabilir. Kişinin tercihine göre seçim yapması veya ikisini bir arada kullanma şansı vardır. LPG daha ucuz olduğundan genelde tercih edilir. Ancak Benzin daha iyi bir enerji üretir.

Motoru 1.6’dır. Bu da oldukça iyi bir güç demektir. 1600 beygir gücündeki motoruyla göz kamaştırıyor.

Düz ve otomatik viteslidir. Bu da sürücünün kullanımına göre güç harcayacağı demektir. Çünkü otomatik vitesler, düz viteslere göre daha fazla güç tüketir. Ancak düz vitesli araçların hızını ve vites değişimi sürücünün elinde olduğu için düzgün kullanıldığında az enerji tüketebilir.

Motor hacmi 1598 cc’dir. Bu da oldukça büyük bir enerji üretebileceği demektir. Özellikle yokuşlarda hiç zorlanmadan çıkabilir.

115 hp ile muazzam bir çekme gücü sağlar. Arabanın arkasına bir karavan bağlandığında hiç zorlanmaz. Karavanı istediğiniz yere çekebilir.

Klimalıdır. Özellikle sıcak havaların bunaltıcı etkisini sıfıra indirmeniz mümkündür. Dereceli kademelerde soğuk hava üreten kliması, size uygun bir ortam sağlar.

Neden Opel Astra J Tercih Edilmelidir?

En önemli nedenlerden biri Opel sağlamlığıdır. Çünkü 1929’dan bu güne oldukça köklü bir geçmişe sahip olan firma, işinin ehli bir firmadır. Her kesin ihtiyacına göre bir araba üreten Opel, piyasada oldukça güçlüdür.

Oldukça güçlü bir motoru vardır. Yokuşlarda, zorlu arazilerde sizi asla yarı yolda bırakmaz. Onun bu özelliği, çoğu arabaya fark armanıza yardımcı olur.

Fiyatı uygun olan bir arabadır. 100.000 üzerinde olan fiyatı ile herkesin alabileceği bira arabadır. Yüz binlerde TL’lik araçlarda aradığınız ne varsa bu araçta bulabilirsiniz.

Şık ve güzel olmasıyla öne çıkan bu araç, fark edilmenize yardımcı olur.

Opel Astra J, sportif ve güzel bir arabadır. Küçük aileler için idealdir. Uzun yolculuklar için tercih edilebilecek bir arabadır.

Yedek parçası kolayca bulunabilir. Tüm şehirlerde bayisi bulunan Opel, olası bir bozulmaya hemen müdahale edilebilir. Yedek parçası zor bulunana bir araç değildir.

Kullanım ömrü uzun olan araç, sık sık araç değiştirmeyi gerektirmez. Bir defa alındığında uzun bir süre kullanılabilir.

Satılmak istendiğinde alıcısı kolayca bulunabilir. Çünkü fiyatı uygun, özellikleri çoktur.

Renkleri çoktur. Sürücünün zevkine göre istediği rengi tercih etme şansı vardır.

Direksiyon kullanımı kolay ve rahattır. Sürücüyü yormayan sürüş özelliğiyle öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.