1. Ana Sayfa
  2. Askeri Okullar

BAMYO – Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu

BAMYO – Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu
BAMYO – Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu
0

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na Nasıl Girilir?

Bu okula girebilmek için en fazla 22 yaşında olmak gerekmektedir. Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na güzel sanatlar liseleri ve konservatuvar liselerinden mezun olan kişiler alınabilmektedir.

Yalnızca Bando Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvuran adayların dikkate alması gereken şartlar şu şekildedir:

Bando Astsubay MYO’ya başvuran adaylar mülakat aşamasından sonra gelen müzik yetenek sınavına alınırlar. Adayların çalgı performanslarını daha iyi göstermeleri amacıyla Müzik Yetenek Sınavları ikinci seçim aşamasının ertesi günü icra edilmektedir. Müzik Yetenek sınavı da Teori ve Çalgı performansı olarak iki bölümden oluşur.

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulunda Eğitim Ne Kadar Sürer?

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu, iki yıllık eğitim – öğretim imkanı sunmaktadır. Bu okul, müzik eğitimi alanı içerisinde gerek yurt içinde gerek de yurt dışındaki en önemli okullar arasında gösterilmektedir. Bu okuldaki 2 yıllık eğitim sayesinde çok başarılı bando astsubayı olma imkanı sağlanmaktadır.

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulunda Hangi Programlar Görülür?

Bu okulda, yükseköğretimde bulunan konservatuvarlardaki ön lisans seviyesinde müzik eğitimi verilmektedir. Bunun yanı sıra profesyonel müzik eğitiminde olması gereken dersler de bu programların kapsamında yer alır. Bu okulda iki farklı program aktif halde uygulanmaktadır. Uygulanan iki program, Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Programı ve Çalgı Bakım Onarım Programıdır.

Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Programında; alanında uzman akademik öğretim elemanlarının öğrenciler ile birlikte yaptıkları ana çalgı derslerine ilave piyano eğitimi de verilmektedir. Bunun yanı sıra profesyonel müzik eğitiminin gerektirdiği diğer müzik dersleri de en iyi araç – gereç ve bilişim teknolojileriyle öğrencilere sunulmaktadır.

Bu okulda uygulanan diğer öğretim programı, Çalgı Bakım Onarım Programıdır. Bu program, piyano dâhil olmak üzere diğer çalgıların bakım ve onarımlarını çok iyi seviyede yapabilecek uzman çalgı tamir teknikeri astsubayları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye’de çalgı tamir teknikerliği eğitimi sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu kapsamında verilmektedir.

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mezunları Ne İş Yapar

Bu okul, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bulunan askeri bando ve orkestralara bando astsubayı yetiştirme misyonundadır. Bando Astsubay MYO’dan mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, bando astsubayları olarak Türkye’nin önde gelen şehirlerindeki bu kuvvetlere ait Bando Komutanlıklarında görev yapmak için gönderilmektedir.

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulundan Mezun Olanlar Hangi Haklara Sahip Olabilmektedir?

Bu okuldan mezun olan Bando Astsubayları, diğer Silahlı Kuvvetler personelleri ile birlikte; spor tesisleri, orduevleri, yaz ve kış kampları, lojman, misafirhane gibi ordunun bütün sosyal hak ve imkânlarından faydalanabilme olanağına sahiptir.

Bunlara ek olarak bu okuldaki öğrenciler, aynı zamanda subay olabilme imkanına da sahiptir. Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulunun birinci sınıfının sonunda ders ortalaması ve bunun yanında disiplin puanları yeterli olan öğrenciler Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında yapılacak iki aşamalı müzik yetenek sınavına girmektedir. Sınavda başarı yakalayan öğrenciler, kontenjan sayısına göre lisans seviyesindeki Bando Şefliği Bölümüne devam etmeye hak kazanırlar. Böylelikle artık Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı bünyesinin bir öğrencisi olurlar.

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulunda Okumanın Avantajları Nelerdir?

Okulun Ankara’da olması sebebiyle, büyükşehirdeki her türlü sanatsal, sosyal ve kültürel etkinlikler Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu ile iç içe olmaktadır. Müzik alanındaki mesleki gelişim için gereken bütün imkânlar bu okulda en üst seviyede bulunmaktadır.

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları Nelerdir?

Bando Astsubay MYO Güzel Sanatlar ve Konservatuvar alanının en yüksek taban puanı 120’dir. Bu okulun Güzel Sanatlar ve Konservatuvar değil de İlk Tercihi Bando Olan öğrenciler için belirlenen taban puanı ise 164,02766’dır.

BAMYO – Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu
BAMYO – Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu

bando astsubay meslek yüksek okulu,msü bando astsubay meslek yüksek okulu,msü bando astsubay meslek yüksek okulu şartları,msü bando astsubay meslek yüksek okulu kaç puan,bando astsubay meslek yüksek okulu maaşları,bando astsubay meslek yüksek okulu bayan alımı,bando astsubay meslek yüksek okulu adres,bando astsubay meslek yüksek okulu bayan,bando astsubay meslek yüksek okulu puanları,ankara bando astsubay meslek yüksek okulu,bando astsubay meslek yüksek okulu başvuru,bando astsubay meslek yüksek okulu bölümleri,bando astsubay meslek yüksek okulu şartları,bando astsubay meslek yüksek okulu taban puanları,bando astsubay meslek yüksek okulu dersleri,bando astsubay meslek yüksek okulu giriş koşulları,hava astsubay meslek yüksek okulu bayan alımı,jandarma astsubay meslek yüksek okulu basvuru,jandarma astsubay meslek yüksek okulu başvuru,jandarma astsubay meslek yüksek okulu bayan alımı,jandarma astsubay meslek yüksek okulu başvuru ne zaman,bando astsubay meslek yüksek okulu kaç yıllık,bando astsubay meslek yüksek okulu komutanlığı,bando astsubay meslek yüksek okulu komutanı,bando astsubay meslek yüksek okulu mülakatları,bando astsubay meslek yüksek okulu nerede,bando astsubay meslek yüksek okulu puanı,bando astsubay meslek yüksek okulu yetenek sınavı,milli savunma üniversitesi bando astsubay meslek yüksek okulu,2 yıllık astsubay meslek yüksek okulu,2 yıllık astsubay meslek yüksek okulu puanları,2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları astsubay olabilir mi,

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

CEYHAN Software & International Media Turkey / United Kingdom / United States of America Brazil / Sweden / Switzerland and all of Europe Moderatör CEO / CFO / CMO / CTO

Yorum Yap