1. Ana Sayfa
 2. Yeni Askerlik Sistemi

Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanlar 2023

Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanlar 2023
Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanlar 2023
0

Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanlar konusunda detaylı bir yazı hazırladık. Burada paylaşılan tüm tesisler, tüm kışlalarda bulunmaktadır. Bu nedenle gittiğiniz birlikte sadece bu tesislerin nerede olduğunu sorarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanlar Nelerdir ?

Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanları sıralamamız gerekirse ;

 • Bankamatik ve PTT
 • Sosyal Tesisler
 • Sağlık Tesisleri
 • Rehberlik ve Danışma Merkezi
 • Sosyal ve Kültürel Faaliyetler
 • Spor Tesisleri

Bankamatik ve PTT Bilgileri:

Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerinisağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere PTT şubesi bulunmaktadır

Bankamatik ve PTT Bilgileri

Sosyal Tesisler

Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem,defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. Araştırma, kişisel gelişim ve güncel gelişmeleri yakınan takip etmesini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda gerekli emniyet tedbirleri alınmış internet bilgisayarları ile istirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır.

Sosyal Tesisler
Sosyal Tesisler

Sağlık Tesisleri

Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlardaerbaş veerlerin sağlık ilesorunları ile sağlık konusunda bilgilendirmelerini sağlamak maksadıyla 1’inci Basamak Muayene Merkezinde tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır.

Rehberlik ve Danışma Merkezi

Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla, kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır.

Spor Tesisleri

Erbaş veerlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceğihoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda kolaylık tesisleri ve spor tesisleri bulunmaktadır.

Spor Tesisleri

Uyarılar

Seyahat esnasında veya birliğinize katılmadan önce kendisinin subay veya astsubay olduğunu belirterek, size askerlik yapacağınız birlikte tanıdığı olduğunu, istediğiniz bölüğe yerleştirebileceğini vb. hususları söyleyerek sizden menfaat elde etmeye çalışacak dolandırıcılarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür işlemlerin tamamı bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bu kişilere asla inanmayınız, bilinçli, dikkatli ve uyanık olun.

 • Kışlaya gelirken yanınızda fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek ile benzeri maddeler getirmeyiniz.
 • Kışlada Android/IOS akıllı telefonlar dışındaki tuşlu ve kamerasız cep telefonlarını kullanabilirsiniz. Sadece Turkcell Askercell hat kullanabilirsiniz.
 • Yanınızda getirdiğiniz paranızı emanet maksadıyla kimseye vermeyiniz. Kışla içerisinde nakit para ile alışveriş yapılmamaktadır. Kantinden yapılan alışverişlerde kredi kartları ve bankamatik kartları kullanılmaktadır. Yaptığınız her alışveriş sonunda size verilen alışveriş fişini mutlaka kontrol ediniz ve saklayınız. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda amirlerinize müracaat edin,
 • Tedavi amacıyla yanınızda getirdiğiniz ilaçları girişte görevliye teslim edin. Sürekli kullandığınız ilaçları ancak doktor nezaretinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir durumunuz varsa bunu mutlaka bölükteki rütbeli personele anlatın.
 • Acil haller dışında yemin edinceye kadar gerek şehir içi gerekse de şehir dışı izin verilmemektedir.
 • Dağıtımlarınız hakkaniyet ilkelerine göre hiçbir ayrım gözetilmeksizin tamamen bilgisayar ortamında Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Hiç kimsenin dağıtımlara müdahale yetkisi bulunmamaktadır. Aracı olacağını vaat eden kişilere asla itibar edilmemelidir.
 • Dağıtımlar Yemin Töreninden ortalama 7 gün önce belli olacaktır ve derhal duyurulacaktır.
 • Dağıtım olacağınız yeni birliğinize kadar yol gideriniz (otobüs bileti veya iaşe bedeli) PTT’ye sizin adınıza yatırılacaktır. Kimliğinizi götürerek TC kimlik numaranızla çekebilirsiniz.
 • Kayıt kabul esnasında Mehmetçik Vakfı tarafından 2018 yılı için 30 lira karşılığında askerliğiniz boyunca sigorta alacaksınız.
 • Maddi durumları iyi olmayanların ailelerine 4109 sayılı Asker Ailelerinden Muhtaç Olanlara Yardım Hakkında Kanun hükümleri doğrultusunda yardım yapılmaktadır. Konu ile ilgili bulunduğunuz ilçe kaymakamlığınıza başvurabilirsiniz.
 • Orada bulunduğunuz süre içinde sizden hiçbir maksatla para toplamayacaktır, toplanamaz. Herhangi bir vesileyle para toplayan olursa komutanlarınıza haber verin.
 • Kayıt kabul işlemleri için askerlik şubesi tarafından kapalı zarfta verilen belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyacınız olacaktır. Bu belgeleriniz olmadan Kayıt işlemleriniz yapılamayacağından belgeleri muhafaza etmenizi hatırlatırız. Aksi halde herhangi bir  askerlik şubesine müracaat edilerek bilgileri yenilemeniz gerekecektir. Bu da sizin kayıt kabul işlemlerinizin gecikmesine, dolayısıyla gün kaybınıza neden olacaktır.
 • Kayıt Kabul Merkezleri cumartesi, pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt Kabul Merkezine ne zaman gelirseniz gerekli bütün işlemleriniz bitirecektir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmeniz ve askerliğinizin ilk gününe zinde başlayabilmeniz için çok geç saatlere kalmamanız uygun olacaktır.
 • Kışlaya ilk geldiğinizde törenle karşılanıp, törenle uğurlayacaksınız.

Askere Giderken Alınması Gerekenler için tıklayın…

Yeni Askerlik Sistemi Tüm Detaylar için Tıklayınız….

7179 Sayılı Askeralma Kanunu için Tıklayınız…

Askeralma Daire Başkanlığı için Tıklayınız…

Acemi Birlikleri için Tıklayın…

Usta Birlikleri İçin Tıklayın…

Şafak Hesaplama Programı için tıklayın….

Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanlar 2023
Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanlar 2023

acemi ve usta birliklerinde sosyal i̇mkanlar,hangi acemi birliği nereye gönderiyor,acemilik ve ustalık aynı yerde mi,acemiliği iskenderun’da yapanlar usta birliği neresi olur,askerlik acemi birlikleri hangi illerde var,askerlik acemi birliği hangi illerde var,hangi illerde acemi birliği var,2023 acemi ve usta birliği aynı yerde,kaç tane acemi birliği var,2023 askerlik acemi ve usta birliği aynı anda,acemi birlik ile usta birliği aynı yerde,acemi birliği ile usta birliği aynı yerde,acemi birliği ve usta birligi aynı yerde,acemi ve usta birliği aynı yerde mi,acemi birliği ve usta birliği aynı yerde,acemi birliği ve usta birliği aynı yerde mi 2023,acemiden usta birliğine geçiş,yeni askerlik sisteminde acemi ve usta birliği,acemi birlikten sonra usta birliği nereye çıkar,askerlikte acemilik ve ustalık aynı yerde,istanbulda acemi birliği yapanlar nereye düşer,usta birliği ne kadar sürer,acemi birliği ve usta birliği aynı yerde mi,istanbulda acemi birlikleri,acemi ve usta birliği aynı yerde mi 2023,usta birlikleri ne zaman belli olur,acemi birliği ve usta birliği arasındaki fark,askerlik acemi birliği usta birliği nereye düşer,neden askerlik sorusuna cevap,neden askerliği seçtiniz,malatya acemi birliği usta birliği nereye düşer,usta birlikte neler yapılır,izmir acemi birliği usta birliği nereye çıkar,istanbuldaki acemi birlikleri,usta birliğinde nereye gideceğin neye göre belirlenir,usta birlikleri neye göre belirlenir,acemi birlikleri neye göre belirleniyor,acemi birliklerine göre usta birlikleri,niye asker olmak istiyorsun,niçin asker olmak istiyorsun,

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

CEYHAN Software & International Media Turkey / United Kingdom / United States of America Brazil / Sweden / Switzerland and all of Europe Moderatör CEO / CFO / CMO / CTO

Yorum Yap