1. Anasayfa
 2. Askeri Birlikler

5’inci Piyade Eğitim Tugayı 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı / TOKAT

5’inci Piyade Eğitim Tugayı 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı / TOKAT
0

ULAŞIM BİLGİLERİ:

 • Kara Yolu: 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Tokat’ta bulunmaktadır.Tokat otogarına kara yolu ile her ilden ulaşım mevcuttur. Asker celp dönemlerinde otogardan birliğe ulaşımı askeri servis aracı ile sağlanmaktadır.
 • Hava Yolu: Tokat hava alanı şehir merkezine 25 km mesafededir. Havaalanından ulaşım hizmeti sivil servis aracı ile sağlanmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

 • Açık Adres            : 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı/Tokat
 • Telefon No.           : 0 356 214 08 48 – 21 84
 • Belge Geçer No.    : 0 356 214 9327

SUNULAN İMKANLAR:

 • Banka, Bankamatik ve PTT Bilgileri: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka

işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere Mobil PTT hizmeti bulunmaktadır.

 • Sosyal Tesisler: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. İstirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır.
 • Sağlık Tesisleri: Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlarda erbaş ve erlerin sağlık sorunları ve sağlık konusunda bilgilendirilmelerini sağlamak maksadıyla 1’inci Basamak Muayene Merkezinde tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır. Ayrıca ihtiyaç duyulduğunda Tokat Devlet Hastanesi ve Gazi Osman Paşa Üniversite Hastanesine sevk yapılmaktadır.
 • Rehberlik ve Danışma Merkezi: Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir.
 • Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır.
 • Spor Tesisleri: Erbaş ve erlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceği hoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda kolaylık tesisleri ve spor tesisleri bulunmaktadır.

DİĞER BİLGİLER

Şehir bilgileri:

Tokat

Yüzölçümü : 9.958 km2

İlçe : 11

Belde : 64

Köy : 609

Nüfus : 597.861

(İl Merkezi : 188.13)

Coğrafya :

Tokat Orta Karadeniz Bölgesinde bulunmakta olup, doğusunda Erzincan, batısında Amasya, kuzeyinde Samsun, güneyinde Sivas illeri ile çevrilidir. Bölge Karadeniz iklimine sahip olup, ormanlık alanlara sahiptir.

Tarihçe :

Tokat, Hitit Devleti, Pers, Pontus ve Frig gibi 14 devlet ve beyliğin yerleşim alanı olmuş ve Oğuz Türklerinin kumandanlarından Danişmend Melik Ahmet Gazi tarafından 1074

yılında kurulmuştur.

 • Diğer Bilgiler

Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir. Verilen eğitim kıyafetleri ve botlar bizzat kendileri tarafından denenmekte, uygun olmayanlar yerinde değiştirilmektedir.

Berber ve terzi ihtiyacınız için kışlada gereken her türlü tedbir alınmıştır.

Kayıt kabul merkezimiz Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt kabul merkezine ne zaman gelirse gerekli bütün işlemler bitirilmektedir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmek ve askerliğin ilk gününe zinde başlayabilmeleri için geç saatlere kalmamaları hatırlatılmaktadır. Kışlaya ilk gelindiğinde törenle karşılanmakta, yemin töreni ile uğurlanmaktadır.

Kayıt kabul işlemleri için gerekli belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyaç olacaktır. Bu belgeler olmadan kayıt işlemleri yapılmayacağından belgelerin muhafaza edilmesi hatırlatılmaktadır.

Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinası, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek gibi benzeri maddeler getirilmemelidir. Cep telefonu getirdiyseniz kışla nizamiyesinde görevli personele senetle teslim edilebilir.

CEYHAN Software & International Media Turkey / United Kingdom / United States of America Brazil / Sweden / Switzerland and all of Europe Moderatör CEO / CFO / CMO / CTO

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.