1. Anasayfa
  2. Acemi Birlikleri

1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı – Aydın

1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı – Aydın
1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı – Aydın
0

1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı, Aydın’da bulunan Abdülkerim BÜYÜK Kışlası’nda konuşludur. Aydın’a ulaşım kara ve demiryolu ile sağlanmaktadır. Aydın’a kara veya demiryolu ile geldiğinizde otobüs terminali ve tren garından 9 numaralı Aydın şehir içi minibüsleri ile Aydın Topyatağı Bölgesinde bulunan 1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’na (Tel.No: 0256 214 05 53) gelebilirsiniz.

Seyahat esnasında veya 1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’na katılmadan önce kendisinin subay veya astsubay olduğunu belirterek, size askerlik yapacağınız birlikte tanıdığı olduğunu, istediğiniz bölüğe yerleştirebileceğini vb. hususları söyleyerek sizden menfaat elde etmeye çalışacak dolandırıcılarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür işlemlerin tamamı bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bu kişilere asla inanmayınız, bilinçli, dikkatli ve uyanık olunuz.

Üç haftalık temel eğitime müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilecektir. Yemin törenine tüm aile fertlerinizi çağırabilir ve bu onurlu günü onlarla paylaşabilirsiniz. Yemin töreninin olacağı gün size tebliğ edilecektir. İhtisas eğitimine ayrılmanız halinde bulunduğunuz birlikte 5 hafta süreyle ihtisas eğitimine devam edeceksiniz. İhtisas eğitimine ayrılmaz iseniz yemin töreninden önce size dağıtım olduğunuz birlik tebliğ edilecek, siz de törenden sonra isterseniz doğrudan bu birliğe katılmak üzere ayrılacak veya dağıtım iznine gitmek isterseniz izini müteakip dağıtım olduğunuz birliğinize katılacaksınız.

Yemin töreninin icrasına müteakip, ailesi gelen erlere (2) gün evci izni, ailesi gelmeyenlere ise Cumartesi ve Pazar günleri dönüşümlü olarak günlük çarşı izinleri verilecektir. Geçici evci iznine çıkmak için “İkamet Belgesi ( Aydın İl Merkezi’nde), Nüfus Cüzdanı Belgesi (anne, baba, eş veya evli kardeş) ile dilekçe” gerekmektedir.

Acemi birliğinizde birazdan sayacağımız malzemelerden bazıları ve bunların dışında birçok malzeme tarafınıza devlet tarafından verilmektedir. Ancak yaptığımız uzun araştırma sonucu birliğinize giderken yanınıza almanızı önerdiğimiz malzemeler şunlardır; Boyuna asılan cüzdan, tıraş köpüğü, tıraş bıçağı, banyo tıraş bıçağı, diş fırçası ve macunu, lif, sabun, şampuan, ıslak mendil, peçete, tırnak makası, cımbız, el-yüz kremi, kulak çubuğu, yara bandı, saat, bot boyası ve fırçası, bot ve valiz için asma kilit, içlik, eldiven/boyunluk/bere, mavi tükenmez kalem, not defteri, siyah asetat kalemi, el feneri, kitap okuma lambası, kamerasız tuşlu telefon, ankesörlü telefon kartı, bankamatik/kredi kartı, sivil kıyafet.

Kışlaya gelirken yanınızda fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD,

taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek ile benzeri maddeler getirmeyiniz. Kışlada Android/IOS akıllı telefonlar dışındaki tuşlu ve kamerasız cep telefonlarını kullanabilirsiniz. Sadece Turkcell Askercell hat kullanabilirsiniz.

Bu hattı sadece kayıt-kabul esnasında, nizamiye bölgesinde kurulan Turkcell stantlarından alabilirsiniz.

Yanınızda getirdiğiniz paranızı emanet maksadıyla kimseye vermeyiniz. Kışla içerisinde nakit

para ile alışveriş yapılmamaktadır. Kantinden yapılan alışverişlerde kredi kartları ve bankamatik kartları kullanılmaktadır. Yaptığınız her alışveriş sonunda size verilen alışveriş fişini mutlaka kontrol ediniz ve saklayınız. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda amirlerinize müracaat ediniz. Kışla içerisinde bankamatik ve PTT şubeleri mevcuttur, işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Tedavi amacıyla yanınızda getirdiğiniz ilaçları girişte görevliye teslim ediniz. Sürekli kullandığınız ilaçları ancak doktor nezaretinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir durumunuz varsa bunu mutlaka bölükteki rütbeli personele anlatın.

Acil haller dışında yemin edinceye kadar gerek şehir içi gerekse de şehir dışı izin verilmemektedir.

Dağıtımlarınız hakkaniyet ilkelerine göre hiçbir ayrım gözetilmeksizin tamamen bilgisayar ortamında Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Hiç kimsenin dağıtımlara müdahale yetkisi bulunmamaktadır. Aracı olacağını vaat eden kişilere asla itibar edilmemelidir. Dağıtımlar Yemin Töreninden ortalama 7 gün önce belli olacaktır ve derhal duyurulacaktır.

Dağıtım olacağınız yeni birliğinize kadar yol gideriniz (otobüs bileti veya iaşe bedeli) PTT’ye sizin adınıza yatırılacaktır. Kimliğinizi götürerek TC kimlik numaranızla çekebilirsiniz.

Kayıt kabul esnasında Mehmetçik Vakfı tarafından 2018 yılı için 30 lira karşılığında askerliğiniz boyunca sigorta alacaksınız.

Maddi durumları iyi olmayanların ailelerine 4109 sayılı Asker Ailelerinden Muhtaç Olanlara Yardım Hakkında Kanun hükümleri doğrultusunda yardım yapılmaktadır. Konu ile ilgili bulunduğunuz ilçe kaymakamlığınıza başvurabilirsiniz.

Orada bulunduğunuz süre içinde sizden hiçbir maksatla para toplamayacaktır, toplanamaz.

Herhangi bir vesileyle para toplayan olursa komutanlarınıza haber verin.

Kayıt kabul işlemleri için askerlik şubesi tarafından kapalı zarfta verilen belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyacınız olacaktır. Bu belgeleriniz olmadan Kayıt işlemleriniz yapılamayacağından belgeleri muhafaza etmenizi hatırlatırız. Aksi halde herhangi bir  askerlik şubesine müracaat edilerek bilgileri yenilemeniz gerekecektir. Bu da sizin kayıt kabul işlemlerinizin gecikmesine, dolayısıyla gün kaybınıza neden olacaktır.

Kayıt Kabul Merkezimiz cumartesi, pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt Kabul Merkezine ne zaman gelirseniz gerekli bütün işlemleriniz bitirecektir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmeniz ve askerliğinizin ilk gününe zinde başlayabilmeniz için çok geç saatlere kalmamanız uygun olacaktır. Kışlaya ilk geldiğinizde törenle karşılanıp, törenle uğurlayacaksınız.

Kayıt kabul esnasında sizlere tüm istihkaklarınız (kamuflaj elbise, bot, don, fanila,  pijama, atlet, künye levhası, çorap, havlu, şapka, şort, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş fırçası, diş macunu, tıraş kremi, şampuan, sabun vb.) verilecektir. Size verilecek eğitim kıyafetleri ve ayakkabılar bizzat sizin tarafınızdan uygun olup olmadığı deneyerek teslim alınacaktır. Günde 18 saat civarı bot giyeceksiniz bu nedenle botunuzu mutlaka deneyerek alın.

Günlük gereksinim duyacağınız malzemeler (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) kantinlerde bulunmaktadır.

Kışlalarda değişik yerlerde ankesörlü telefonlar mevcuttur. Kantinlerde telefon kartları bulunmaktadır. Ailenize ulaşamazsanız mutlaka komutanlarınıza söyleyiniz. Sizlere yardımcı olacaklardır.

Kışlada ATM, PTT, Kantin, Berber, Terzi, Fotoğraf Stüdyosu, Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi ile Revir bulunmaktadır.

Hafta içi 12:00 ile 14:00 ve 17:00 ile 19:00 saatleri arasında, cumartesi-pazar ve resmi tatil günlerinde ise 08:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaretçileriniz sizi ziyaret edebilirler.

1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı – Aydın
1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı – Aydın

jandarma eğitim tabur komutanlığı aydın,1. jandarma eğitim tabur komutanlığı aydın,1’inci jandarma eğitim tabur komutanlığı-aydın,aydın efeler jandarma eğitim tabur komutanlığı nereye gönderir,aydın 1. jandarma eğitim tabur komutanlığı ekşi,aydın 1. jandarma eğitim tabur komutanlığı adres,aydın efeler jandarma eğitim tabur komutanlığı ekşi,aydın efeler jandarma eğitim tabur komutanlığı yorumlar,1.jandarma er eğitim tabur komutanlığı aydın,aydın efeler 1 jandarma eğitim tabur komutanlığı,aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı adres,aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı efeler aydın,aydın 1. jandarma eğitim tabur komutanlığı bedelli,aydın efeler jandarma eğitim tabur komutanlığı bedelli,aydın birinci jandarma eğitim tabur komutanlığı,acemi birliği aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı efeler,aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı efeler,aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı ekşi,aydın efeler jandarma eğitim tabur komutanlığı yemin töreni,1/10 jandarma er eğitim tabur komutanlığı aydın,aydın 1. jandarma er eğitim tabur komutanlığı yemin töreni,aydın efeler jandarma eğitim tabur komutanlığı,aydın 1. jandarma er eğitim tabur komutanlığı açık adres,aydın 1.jandarma eğitim tabur komutanlığı fotoğraflar,aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı iletişim,aydın 1. jandarma eğitim tabur komutanlığı iletişim,aydın il jandarma eğitim tabur komutanlığı,jandarma eğitim tabur komutanlığı aydın efeler,aydın 1. jandarma eğitim tabur komutanı kimdir,aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı nasıl,aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı efeler telefon numarası,aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı telefon,aydın jandarma eğitim tabur komutanlığı yemin töreni,aydın 1. jandarma eğitim tabur komutanlığı yorumlar 2023,aydın 1 10 jandarma eğitim tabur komutanlığı,aydın 1. jandarma er eğitim tabur komutanlığı nereye gönderir,3. jandarma eğitim tabur komutanlığı ezine,

CEYHAN Software & International Media Turkey / United Kingdom / United States of America Brazil / Sweden / Switzerland and all of Europe Moderatör CEO / CFO / CMO / CTO

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.